Cho Ku Rei
Cho Ku Rei

Reiki terapie

- Praktikuji léčebnou a harmonizující techniku prostřednictvím Reiki ve spojení s dalšími technikami, dle potřeb klienta.
- Reiki aplikovaná pozitivní energie obnovuje energetickou vyváženost organismu a pomáhá aktivovat samoléčebné mechanismy v lidském těle. Reiki terapie nemá kontraindikace a je vhodným doplňkem alopatické či chirurgické léčby. Nevyžaduje přerušení klasické lékařské péče. Je velmi vhodnou preventivní metodou a pomáhá při rehabilitaci organismu. Reiki terapie je vhodná i pro příjemnou relaxaci při pocitech vyčerpanosti a duševní nepohody.

Celková terapie Reiki

cca 1 hodina

Hon Sha Ze Sho Nen
Hon Sha Ze Sho Nen

Posílání Reiki na dálku 

- můžu, pokud si ošetřovaný bude přát posílat Reiki i na vzdálenosti stovek či tisíců kilometrů. Ošetřovaný může například ležet ve své posteli v Brlíně a já můžu sedět u svého pracovního stolu v Pražském bytě. Prostor a čas jsou pouze iluze.  - Je vhodné, domluvit se dopředu na čase působení, není to však podmínkou. Je ale lepší, když můžete zrovna  relaxovat a lépe vnímat své pocity z terapie. Někdo nemusí cítit nic, Reiki k němu však proudí. Lze si to ověřit na následném zlepšení problémů fyzických, tak psychických. Výjimku tvoří problémy a nemoci karmické a v pokročilém stádiu. U nich Reiki spíše tiší bolest a následky. Pak je určitě třeba hlubší a osobní terapie k odstranění příčin.- Neposílám Reiki lidem, kteří se právě nechávají operovat na operačním sále! Reiki by mohlo utlumit anestezii. Reiki také nedávám čerstvé zlomenině, kost by mohla vlivem urychlených procesů uzdravování srůst špatně. Zrychlené procesy hojení spojení s Reiki nemusí být vhodné ani při amputaci končetiny nehodou. Také potřebuji celé jméno, datum narození a nejlépe adresu, či fotku.

Posílání Reiki do budoucnosti 

se rozumí například ,,pro ideální průběh porodu", pracovní schůzky, zkoušky ve škole, parkování či zkrátka a jen pro ideální den. Když se pošle Reiki do budoucí situace, budete klidnější, vyrovnanější a situace se vám díky tomu bude snáze zvládat. Budete rovněž lépe chráněni vůči jakýmkoli emočním či energetickým útokům zvenčí (stres, pocity zlosti, vzteku, bezmoci... nebudou tolik intenzivní a nerozhodí vás tak snadno).Reiki můžu poslat i na pročištění a harmonizaci vašeho vztahu s kýmkoli (nejen partnerských). Reiki váš vztah energeticky pročistí, nebude mezi vámi tolik napětí. Některé mezilidské vztahy ale potřebují i desítky terapií. Pokud je vztah karmický, reiki vám pomůže jen do jisté míry.

Sei He Ki
Sei He Ki

Posílání Reiki do minulosti

Pokud jste se s někým například pohádali, můžu poslat Reiki do dané minulé události. Tím se vyčistí nejen událost, ale i vzájemný vztah dotyčných se zlepší. Reiki totiž zjemní energetické napětí mezi jednotlivci, které vzniká při každé hádce. Reiki můžu poslat taktéž do minulých životů. Začnete tak částečně "splácet" dluhy z minulých životů (karmu), čímž se sníží jejich důsledky pro vás samotné a vaši rodinu v tomto životě. Posílat můžu do jakékoli situace, o které předpokládáte, že neproběhla zcela harmonicky. Může se jednat například o vztahy s rodiči, sourozenci či jinými lidmi. Vašemu vnitřnímu dítěti, domu, bytu, automobilu, motocyklu, komukoli/čemukoli, co fantazie napoví.

Posílání energie Reiki

do události, vztahu .. - minulost, přítomnost, budoucnost, konkrétní situace a podobně.

Celková terapie Reiki na dálku 

cca 1 hodina

Motýlí masáž
Motýlí masáž

Motýlí masáž (metamorfní technika) 

Jemná a příjemná reflexní technika, pracující s nejhlubšími a nejstaršími zraněními naší psychiky.

Metoda Reiki společně s metamorfní technikou je jako oceánský proud, který jemně otírá a vyhlazuje hrubé a ostré hrany mořských oblázků, které byly na začátku času zmrzačeny a poškozeny. Kamínky symbolizují naše staré a hluboké zranění, které neseme v naší psychice. Stejně jako oceán dokáže upravit a přetvarovat oblázky, tyto techniky jemně a postupně pracují na našich psychických zraněních, čistí a uvolňují nás od jejich tíhy a vytvářejí prostor pro obnovu a uzdravení.

Podobně jako oceán, který je domovem pro různé formy života, Reiki a metamorfní technika jsou vhodné pro různé skupiny lidí - od nemocných miminek, těhotných žen, neklidných dětí po lidi trpící psychickým stresem. Zmenšuje projevy autismu i poruchy učení a koncentrace. Vhodná také po císařském řezu či náročném těhotenství. Stejně jako oceán, který podporuje a udržuje život, tyto techniky podporují zdraví a vitalitu člověka tím, že udržují harmonii v energetické rovnováze našich čaker a meridiánů.

Metamorfní technika – prenatální masáž vychází ze zkušeností reflexologa Roberta St. Johna (nar. 1914), který měl skvělé výsledky i u autistických dětí. Navazující naturopat Gastona San-Pierre (nar. r. 1940) rozvinul prenatální masáž vesmírnými principy, které jsou s podstatou Metamorfiky nerozdělitelně propojeny. Je jako tichý šepot vesmíru, který rezonuje s naší prenatální esencí. Jako kdybychom měli klíč k zapomenutému pokladu, ukrytému hluboko v nás. Opakovaným vstupem do těchto hloubek, 10 opakování, můžeme tento poklad postupně odkrýt a naplnit naše bytí novou silou a sebejistotou. Tato technika je jako balzám na staré rány z období porodu, kdy jsme byli odtrženi od naší matky. Uvolňuje napětí a léčí naše vztahy - jak k sobě, tak k okolí. Je to jako tichá melodie lásky, která doznívá v našem srdci a otevírá nové cesty pro náš vývoj. Pozoruhodná je jako párová terapie. 

Je jako zahradník, který pečlivě a trpělivě sází a ošetřuje rostlinu. Každé sezení je jako jedno zalévání, které pomáhá rostlině růst a rozvíjet se. Po deseti sezeních, rostlina (my) je plně rozvinutá, silná a zdravá. Stejně jako zahradník, pečuje o nás a pomáhá nám růst a léčit se.

Motýlí masáž 

cca 1 hodina (metamorfní technika s využitím reiki) 


Dr. Mikao Usui 

Dr. Mikao Usui
Dr. Mikao Usui

založil svůj systém po roce 1920. Usui systém je meditačně – spirituální systém. Myšlenkou systému je udržovat jednotu těla, mysli a duchovna. Jádro Usui systému – Gainen tvoří tři základní myšlenky, z nichž bylo vytvořeno pět základních principů reiki. Tyto duchovní principy převzal Mikao Usui od japonského císaře Meijiho a zařadil je do svého systému. Usui tyto životní principy užíval k výchově svých žáků, aby se urychlil proces jejich duchovního růstu, který jim energie reiki nabízí. Dají se přiřadit k hlavním čakrám, které reprezentují ústřední témata života. Tyto principy stačí mít na paměti a brát je jako určité směrovky, které vám vždy, pokud se od nich vychýlíte, ukážou cestu zpět. Strom také vztahuje větve ke slunci, nikdy k němu však nedosáhne. 

Cesta je cíl:

  • Právě dnes se nerozčiluji. 
  • Právě dnes si nedělám starosti.
  • Právě dnes jsem milý ke všem bytostem.
  • Právě dnes vykonávám svojí práci poctivě.
  • Právě dnes jsem za vše vděčný.

Žádná pravidla nemají smysl, budeme-li se jimi řídit jenom z povinnosti. Daleko důležitější je, abyste je žil/a celým svým životem. Pokud se o to budete snažit jen z povinnosti, bude to velice vyčerpávající. Jestliže budete chtít tyto principy reiki žít ze srdce a učinit je součástí svého života, přinesou samy spoustu potěšení a
hezkých zážitků. Například vztahy a komunikace s okolím se značně zlepší a zkvalitní se váš život.
Práce s těmito pěti principy je poměrně náročná. Časově i emocionálně, proto se na sebe nezlobte, když se nebude hned vše dařit. Je prakticky nemožné učinit tyto principy nedílnou součástí svého bytí v tak krátkém čase, jako je jeden lidský život. Dopřejte si dostatek času a trpělivosti na integraci. Nač si dělat starosti víc, než je nutné. I zde užijte princip "Právě dnes si nedělám starosti." Celé tyto principy berte spíše jako doporučení, jak se rychleji duchovně posouvat aneb ve zdravém těle zdravý duch a zdravý duch zase ve zdravém těle.
Pokud se stane, že se podle některého principu v určité situaci nezachováte, místo toho, abyste se za to jakkoli trestali, si to raději jen uvědomte, přijměte to a poděkujte za toto uvědomění. Už jen toto je polovina úspěchu. Pak začněte znovu. Začínat znovu budete stále a stále dokola, budete si sami dávat další a další šance. Uklidním vás, je to naprosto normální. Není snad život sám jednou velkou šancí?