.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


Snowboarding

08.08.8888

(zkratka SNB) je na sněhu provozovaný zimní sport podobný surfingu. Je provozován na snowboardu - prkně pevně připnutém k oběma nohám jezdce, které je pro jízdu na sněhu uzpůsobeno. Od roku 1998 je součástí zimních olympijských her.

Posilování

08.08.8888

Posilování je cvičení zaměřené na růst svalů. Na posilování se lze dívat z více pohledů. První je pohled kulturistický, v němž jsou zahrnuty veškeré činnosti s posilováním související - strava, odpočinek a trénink. Další pohled je, že posilování může být cílená fyzická lidská činnost, na jejímž konci nestojí jen fyzické zlepšení těla, ale i ducha.

Pilates

08.08.8888

Pilates je metoda tělesného cvičení, která byla vyvinuta a propracována na začátku 20. století Josephem Pilatesem v Německu, Velké Británii a Spojených státech amerických. Roku 2005 tuto metodu pravidelně cvičilo na 11 miliónů Američanů. Počet amerických instruktorů Pilatesovy metody tehdy dosahoval 14 tisíc.

Pojmem svalová dysbalance je označována porucha hybného systému, kdy jsou nejčastěji svaly působící proti sobě (agonista - antagonista) ve vzájemné nerovnováze.[1] Jeden z těchto svalů je pak ochablý a protipůsobící zkrácený.[2] O svalové dysbalanci můžeme mluvit i v rámci komplexu svalů s podobnou funkcí (synergisté), nacházejících se v...

Páteř je udržována ve správném postavení systémem svalů, vazů a kloubů. Pokud dojde k oslabení některého z těchto systémů, vzniká porucha, kterou označujeme jako vadné držení těla. Nejčastěji vzniká vadné držení těla na podkladě svalových dysbalancí, ochabnutím fázického svalu a tuhnutím antagonistického posturálního svalu či svalové skupiny. Jedná...